Bezpieczna Kraina Energa-Operator gościła w Malborku

Miasteczko Bezpiecznej Krainy Energa-Operator odwiedziło Malbork. W prowadzonych przez pracowników Energa-Operator zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej wzięło udział blisko 700 dzieci.

Lekcje w Malborku odbywały się w Szkole Podstawowej nr 5, w dniach 12-13 marca. Na miejscu najmłodsi mogli zobaczyć m.in. różne sposoby produkowania energii na przykładzie modeli elektrowni wodnej, słonecznej i wiatrowej. Mogli także dowiedzieć się, jakie materiały przewodzą prąd, a nawet samodzielnie wytworzyć energię elektryczną za pomocą odpowiedniego generatora. Dużą popularnością cieszył się tor wyścigowy z samochodzikami napędzanymi wytwarzaną przez dzieci energią elektryczną.

Na przygotowanych stanowiskach edukacyjnych nie zabrakło także ciekawych eksponatów, takich jak lampa plazmowa oraz generator Van de Graaffa.

Program Bezpieczna Kraina Energa-Operator

Bezpieczna Kraina to program, którego najważniejszym celem jest przekazywanie wiedzy o tym, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, a także uczulenie najmłodszych na zagrożenie, jakie może powodować lekkomyślne zachowanie w pobliżu infrastruktury służącej do jej przesyłania.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator to nie tylko spotkania z najmłodszymi mieszkańcami polskich miejscowości, ale także stanowiący bazę wiedzy, stale rozbudowywany portal internetowy:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/

Portal zawiera interaktywne zajęcia e-learningowe, filmy oraz gry dla dzieci, materiały pomocne w prowadzeniu zajęć szkolnych przez nauczycieli, a także przydatne dla wszystkich informacje z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych czy oszczędzania prądu.

Energa-Operator od ponad 20 lat prowadzi także odwiedziny w placówkach oświatowych, wyposażając dzieci w niezbędną wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej. W prowadzonych przez energetyków zajęciach do tej pory uczestniczyło łącznie blisko 185 tysięcy uczniów.

 

Fotorelacja z wydarzenia

Zdjęcia z Malborka dostępne w fotogalerii na stronie Bezpiecznej Krainy pod adresem:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/galerie-zdjec/28365