Bezpieczna edukacja w Bratianie

Miasteczko edukacyjne Bezpiecznej Krainy Energa-Operator gościło 1 grudnia w Szkole Podstawowej w Bratianie na terenie działania Oddziału w Toruniu. Blisko 600 uczniów klas I-III z tej i pobliskich placówek oświatowych poznało fascynujący świat energii elektrycznej.  Co to jest prąd, kim jest elektromonter, co rozumieć poprzez tabliczki ostrzegawcze - dzięki ciekawym eksponatom, doświadczeniom i zabawom, w których najmłodsi sami uczestniczą, poznają odpowiedzi na pytania związane z prądem.

Edukujemy dla bezpieczeństwa. Edukujemy, bo warto. Wierzymy, że ta wiedza zapewni bezpieczeństwo najmłodszym - takie są główne założenia programu. Bezpieczna Kraina koncentruje się wokół odpowiedniego zachowania w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych i bezpiecznego postępowania z prądem w domu. Najmłodsi doceniają formę podania wiedzy poprzez doświadczenia i zabawy, w których sami uczestniczą.
Niezmierną popularnością cieszy się tor z samochodami wyścigowymi, które są wpędzane w ruch siłą ludzkich mięśni: dzieci pedałują na rowerach, co zasila pojazdy. W ten sposób poznają m. in. zagadnienie zamiany energii ruchu w energię elektryczną.   Takich zabaw lub zadań do wykonania czekało na uczestników kilka.

Wsparciem programu jest portal internetowy: https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/. Znajdują się tu interaktywne zajęcia e-learningowe dla najmłodszych, ich opiekunów, a niebawem pojawią się także materiały dla nauczycieli, pomagające samodzielnie przygotować zajęcia.  
Bezpieczna Kraina powstała i rozwija się z myślą o najmłodszych odbiorcach energii. 

Fotorelacja z wydarzenia

Zdjęcia z Bratian dostępne w fotogalerii na stronie Bezpiecznej Krainy pod adresem https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/galerie-zdjec/27594