Bezpieczna Kraina Energa-Operator ruszyła w trasę – tym razem przystankiem był Kętrzyn

Mobilne Miasteczko Bezpiecznej Krainy Energa-Operator wyruszyło w trasę i gości w kolejnych miejscowościach, wszędzie tam, gdzie dostawy energii elektrycznej zapewnia ENERGA-OPERATOR. Tym razem zawitało do Kętrzyna, gdzie udział w prowadzonych zajęciach wzięło ponad 500 dzieci.

- Świetna inicjatywa, nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z prądu, czym są elektrownie wodne, wiatrowe, czy jak działa turbina wodna. A co najważniejsze - była to nauka poprzez zabawę i doświadczenie – mówi Bożena Mickiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Kętrzynie.

Dzieci poprzez zabawę i eksperymentowanie poznały, jak korzystać z urządzeń elektrycznych. Wróciły do szkoły podekscytowane i zachwycone, a także obdarowane prezentem. Była to rewelacyjna żywa lekcja o energii – dodaje Elżbieta Jadczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

Mława, Przywidz, Sierpc, Bratian, a teraz Kętrzyn, w każdej z tych miejscowości najmłodsi mogli się dowiedzieć wszystkiego, co niezbędne o energii elektrycznej, przede wszystkim tego, jak bezpiecznie z niej korzystać. Wszystko dzięki zajęciom prowadzonym przez specjalistów z ENERGA-OPERATOR.

W Kętrzynie Miasteczko rozstawione zostało, we wtorek (21.02.23), w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szpitalnej 1. Odwiedziło je ponad 500 uczniów klas I do III z lokalnych szkół. Znakiem rozpoznawczym Bezpiecznej Krainy jest przekazywanie wiedzy w sposób ciekawy i zrozumiały dla najmłodszych. Prym wiedzie więc doświadczenie, eksperyment, a także edukacyjne zabawy, w których dzieci mogą brać aktywny udział.

- Każdy kolejny przystanek Bezpiecznej Krainy, to okazja do zebrania doświadczeń i ulepszania naszego programu, tak aby zajęcia prowadzone były w sposób, jak najciekawszy dla najmłodszych – tłumaczy Marzanna Kierzkowska Kierownik Biura Komunikacji i Promocji ENERGA-OPERATOR – Uczymy poprzez zabawę, ale cel prowadzonych przez nas zajęć jest bardzo ważny. Chodzi o to, aby zapobiec wypadkom, które są wynikiem braku ostrożności przy korzystaniu z energii elektrycznej oraz w pobliżu infrastruktury służącej do jej przesyłania – dodaje Marzanna Kierzkowska.

Bezpieczna Kraina w Internecie

Niezwykle ważną częścią Bezpiecznej Krainy Energa-Operator, jest jej siedziba w świecie wirtualnym, czyli portal:

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/

Portal ten jest stale rozbudowywany. Najmłodsi znajdą tam ciekawe interaktywne zajęcia e-learningowe, nauczyciele materiały pomocne w prowadzeniu zajęć, zaś rodzice m.in. informacje o ENERGA-OPERATOR dotyczące np. sposobu zgłaszania awarii. 

Na stornie Bezpiecznej Krainy można też śledzić relacje dot. wizyt Miasteczka w kolejnych miejscowościach, a także informacje o planowanych następnych przystankach. W tym roku Bezpieczna Kraina gościć będzie jeszcze w 12 lokalizacjach.   

Zajęcia w szkołach

ENERGA-OPERATOR od ponad 20 lat prowadzi także zajęcia w szkołach, ucząc dzieci zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. W lekcjach do tej pory uczestniczyło łącznie ponad 170 tysięcy uczniów. Szkoły zainteresowane przeprowadzeniem takich działań edukacyjnych na ich terenie mogą zgłaszać się przez formularz dostępny właśnie na portalu Bezpiecznej Krainy.

https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/kontakt/formularz-zgloszeniowy

Fotorelacja z  wydarzenia

Zdjęcia z Kętrzyna dostępne w fotogalerii pod adresem https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/galerie-zdjec/27631